Від таблетки до мінімікросфер: 100 років реалізації ідей щодо підвищення ефективності

Креон® пройшов величезний шлях лабораторної та клінічної розробки. Основні фундаментальні дослідження з вивчення ефективності панкреатичних ферментів було виконано саме із застосуванням препарату Креон®.

kreon10000
1900

Як все починалося

Перші дослідження можливостей панкреатину в лікуванні пацієнтів із захворюваннями підшлункової залози проводились ще наприкінці XIX століття.

У 1900 році лікарі Franz Thomas і Wilhelm Weber отримали патент на виробництво Панкреон — попередника препарату Креон®. Але була одна проблема: значна частина ферментів не мала захисту від агресивного середовища шлунка й ставала неактивною до моменту потрапляння в дванадцятипалу кишку. Подальші зусилля були спрямовані на поліпшення стійкості оболонки до кислого середовища шлунка. У 1905 році було видано додатковий патент на випуск лікарського засобу1.

Как всё начиналось
1950

Таблетований панкреатин

У 1950 році Панкреон почав вироблятися в формі пресованих таблеток (друге покоління препарату). У 1973 році Панкреон з’явився в аптеках у вигляді таблеток з кислотостійкою оболонкою, а в 1980 році препарат було вперше зареєстровано на території Європи — в Австрії.

Крім того, під час досліджень було встановлено: для оптимального змішування з їжею й одночасного з нею проходження в кишечник, для підвищення ефективності препарату «Панкреон» необхідно зменшити розмір його частинок. Із цього моменту еволюція ферментних препаратів пішла шляхом зменшення лікарської форми1.

1983
Как всё начиналось

Нове покоління препарату

У 1983 році Панкреон було перейменовано на Creon (Креон® 8000). Третє покоління препарату почали виробляти в формі мікросфер у капсулі, зокрема, у 1991 році були випущені Креон® 25 000 і Креон® 10 000 (також у формі мікросфер). Подальші дослідження показали, що частинки діаметром 1,0–1,2 є на 25% ефективнішими, ніж частинки діаметром 1,9–2,0 мм. Наступне — четверте — покоління Креон® побачило світ у 1993 році, коли було налагоджено його випуск у вигляді МІНІмікросфер у кишковорозчинній оболонці. Приблизно за 50 років постійних удосконалень вдалося розробити лікарський препарат Креон®1.


2009

Сучасний етап

У 2009 році Креон® став першим ферментним препаратом, який отримав схвалення FDA у Сполучених Штатах Америки.

Сьогодні препарат Креон® є золотим стандартом замісної ферментної терапії1.

Сьогодення

Креон® — ферментний препарат останнього покоління, що широко застосовується в усьому світі

Настоящее время