У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ РІЗНИМИ ФЕРМЕНТНИМИ ПРЕПАРАТАМИ?
Основною діючою речовиною, що входить до складу ферментних препаратів, є панкреатин.
На сьогоднішній день на ринку існують його різні форми випуску, але це не означає, що всі вони мають однакову ефективність, тому що вона безпосередньо залежить від розміру часток панкреатину, що входить до складу того чи іншого лікарського препарату: чим менше розмір часток, тим швидшу й ефективнішу дію забезпечує препарат1.
Таблетки були однією з перших лікарських форм, в яких випускався панкреатин.
Але еволюція ферментних препаратів на цьому не зупинилася і пішла шляхом зменшення частинок панкреатину, після цього з’явилися ферментні препарати у вигляді капсул, що містять всередині панкреатин у вигляді мікросфер, розмір часток яких становив приблизно 2 мм.
Ефективність їх була значно вищою, ніж таблетованих препаратів, але науці ще було до чого прагнути, і тоді на світ з’явився препарат Креон® з розміром частинок-мінімікросфер 1,15 мм2, що дало можливість значно збільшити ефективність ферментної терапії.

1. Саблін О.А., Бутенко Є.В. Ферментні препарати в гастроентерології // Consilium-Medicum. – 2004. – Том 6. – № 1. Гастроэнтерология.

2. Trang T, Chan J, Graham DY Pancreatic enzyme replacement therapy for pancreatic exocrine insufificiency in the 21st century World J Gastroenterol 2014 September 7; 20(33): 11467-11485